Přidat komentář

Stará píseň adminů

Už se to stalo zase. Před časem tu byl článek o chování adminů na oficiálních stránkách The Sims 3. Dnes jsem se setkala s dalším portálem, kde se chování Adminů opět dostalo mimo normy.

Bylo nebylo…

(líným čtenářům podávám zkrácenou a srozumitelnou verzi v odstavci Zkrácená verze)

V jistém králoství jménem fanouškovský web, byli za dávných časů korunováni tři lidé na admina. Všichni z nich se zapřísáhli, že budou vládnout spravedlivě a čestně, že budou spravovat svá území (rubriky) a tvořit pro prostý lid koření, s názvem titulky. Během doby jejich panování se někteří netrpěliví z prostého lidu začali dožadovat odpovědí, kdy se jim příděl titulků dostane, či jakou formou budou titulky dostávat a co mají dělat se zvláštním vázáním pytlů, ve kterých titulky byly dodávány.

To milé adminy netěšilo. Popravdě, byli nešťastní, protože tyto dotazy se mísily na náměstí Fóru začaly mísit s reptáním ještě více netrpělivých, proč adminům trvá tak dlouho koření tvořit a dodávat a proč pytle nejsou vázány jinak. Tak nechali ke každé dodávce koření připíchnout vzkaz, že dotazy o dodávání koření zůstanou bez odpovědi a viníci mohou podstoupit i speciální typ popravy, takzvaný BAN.

Situace se však nadále nelepšila a pohár trpělivosti u milých adminů přetekl. Kvůli pár netrpělivým začali admini dodávky titulků zdržovat. Většina lidu se touto změnou ani nezaobírala a stále pěla sladké písně na spravedlivost a dobrotu adminů a špinila netrpělivé, jak se po právu náleželo. Adminům se tyto písně tak líbily, že ke dvoru přestali zvát lidi, kteří potřebovali pomoci a žádali rad, mnísto nich si k sobě volali bardy, kteří skládali písně tak chvalné a sladké, že uspávali adminy a jejich uši si odvykly obyčejné mluvě.

Jednoho dne k jejich uším opět z Fóra dolehl nemelodický nářek, který měl cosi společného s titulky. Jeden z Adminů se tedy rozhodl, že tomu učiní přítrž. Posadil se na trůn a řkal: Nemáme čas na své povinnosti, máme jiné starosti, holoto. Polovina lidu se ptala, co to znamená, co ta skoupá odpověď, zatímco netrpěliví se z Fóra tiše vytratili a zalezli do hospod pít zpěněné pivo. Jenže lid, který nechápal, co slova značí, zda snad válku, požadovali od adminů odpověď která by byla jasnější a ne tak skoupá. Tu admini začali křičet na svůj lid histericky, že jsou drzí, hloupí a nevychovaní, že neví, co admini zkouší, že titulky nemohou dodat včas a že doposud nikdy nebyly titulky déle, než bylo nutné. Z lidu vyšel kovář, doposud vždy tichý, však páni admini, mi si nestěžujeme na vaše titulky, jen žádáme odpověď, co znamená ta zpráva, že máte jiné starosti, proč nás trápíte svou skoupostí? Admini supěli jako saň a povolali své ochočené bardy, ať proti lidu pějí písně na oslavu adminů. Lid byl rozhořčený, že admini nevysvětlují svá slova a své činy. Admin, který seděl na trůnu před sebe postavil dítě jako štít a začal vřískat, že vše, co dělal, dělal navzdory dítěti, dělal bez nároku na zlato. A bardi do toho pěli: “Admini mají právo špinit lid, admini jsou dobří a spravedliví, nikdy by zle neudělali, mají právo k vám být skoupí, lalala.”

Lid ztrácel trpělivost, další se začali ozývat, proč se admini chovají tak zle, proč nechávají proti lidu pět písně a jediné odpovědi se jim dostávalo, že titulky jsou včas dodávány. Ale lid nechtěl titulky, chtěl, aby admini projevili lidu trochu respektu a nechovali se jako blázni. Admin s dítětem se zvedl z trůnu, odhodil korunu do plamenů a řekl, že ho lid donutil odejít ze své funkce.  Ostatní admini zůstali s bouřícím se davem, bo boku svých bardů sami a admin, který nejasnosti vyvolal byl už na koni a cválal do sousední země.

Zkrácená verze

Někdo v diskuziu oficiálního fóra zanechal nějaké troll-lejno a admini, místo, aby ho přešli, tak do něj šlápli a následně ho hodili do větráku (obrazně řečeno) a pak se divili, proč to všude na fóru tak smrdí. Troll, který lejno udělal, dávno utekl, adminka, která lejno hodila do větráku následně pověsila administrátorství na hřebík, když jí někdo vytkl, že to všude rozpatlává.

A nyní vážně

Pokud admin spravuje cokoliv jiného, než svůj osobní blog, tím myslím, že zastupuje administrátorskou funkci na nějakých oficiálních stránkách fanoušků, měl by si uvědomit, jaké břímě administrátorská koruna obnáší. Měl by zůstat v klidu a vždy by měl odpovídat slušně, neurážlivě na všechny příspěvky na fóru, které se rozhodne komentovat. Neměl by do stálé rubriky psát jak svou administrátorskou práci dělá na úkor svého volného času (což jsou výtky čtenářům, plus trpitelství), že za to nedostává zaplaceno (to samé v bleděmodrém), že by místo toho měl být někde jindě a dělat něco jiného (admin se přiznává, že nezvládá jinou činnost, že administrátorství ho pohltilo jako droga), jak jsou čtenáři nevděční, když mu napíšou nějakou kritiku, buť konstruktivní (pocit jedinečnosti, důležitosti), že už někde napsal, že to a ono (pocit, že všichni hltají každý jeho pohyb na fóru). A další věc, kterou pakvěc udělá, že celý takový článek vydá pod názvem: Další díl seriálu.

Úplně nejhorší věc ale nastane, když se takový admin utrhne a začne všechny kritiky osočovat za hlupáky a blbce s nízkým IQ, kteří ničemu nerozumí.

Taková kombinace potom v lidech vyvolává doměnku, že admin fanouškovských stránek je někdo, kdo něco dělá dobrovolně, co ho nebaví, že si myslí, že by za to měl dostávat plat, a tedy jeho funkce mu dává právo ostatní urážet. Copak se za slušnost musí platit? Copak člověk, který napíše zadarmo text za něj nenese odpovědnost? Copak je lepší místo omluvy házet více a více špíny na ostatní?

Prostě býti adminem není žádná legrace. A čím výše někde nekdo stojí, tím hlubší je pád, když šlápne vedle, nemůže pak všem okolo zazlívat, že si nabil čenich. A to je taková všeobecná rada nejen adminům, ale i politikům a manažerům (pojídačům many)…

Kam článek patří